Article 6

درباره تفاوت سرامیک پرسلان با سرامیک معمولی می توان اشاره کرد که هر دو بخشی از دسته بزرگتری بنام کاشی ها هستند که به طور کلی می توان آنها را سرامیک نامید.این دسته شامل تمام کاشی های سفت و محکم شکل گرفته از خاک رس طبیعی است که در اثر حرارت سخت شده اند.

ستاره میبد
مقالات
1401/02/24

تفاوت سرامیک پرسلان با سرامیک معمولی

قرن هاست که در سراسر جهان کاشی های سرامیکی را به دلیل بافت صاف و ظاهری ظریف و کلاسیک و زیبایی منحصر به فردش ارزشمند دانسته و به عنوان یکی از محبوب ترین پوشش ها نه تنها برای پوشش کف و دیوار فضاهای مسکونی بلکه جهت مصارف خارج از ساختمان، فضاهای تجاری و صنایع نیز مورد استفاده قرار می دهند.

کاشی های سرامیکی پرسلان از قرار گرفتن خاک رس و مواد طبیعی دیگر در دمای بسیار بالا ساخته می شوند به همین دلیل جذب آب کاشی های سرامیکی پرسلان نزدیک به صفر می باشد و معمولا بعد از پخت دارای رنگ سفید و بافتی کاملا سخت و متراکم می باشند.

کاشی های سرامیکی پرسلان بدون محدودیت به عنوان یکی از محبوب ترین پوشش ها در تمامی فضاها کاربرد دارد.

انواع کاشی های سرامیکی پرسلان

در شرکت کاشی مرجان کاشی های سرامیکی پرسلان در سه نوع پولیش، سمی پولیش و لعاب دار (لعاب مات) تولید می شوند از این رو، کاشی های سرامیکی پرسلان این شرکت برطرف کننده نیاز اکثر مشتریان و مصرف کنندگان می باشد.

کاشی و سرامیک پرسلان

میزان جذب آب در سرامیک پرسلان ۰.۵ درصد یا کمتر است که توسط بخش C373 انجمن آزمایش و مواد آمریکایی (ASTM) تعریف شده است. برای آزمایش این مورد ابتدا کاشی پخته شده وزن می شود، سپس آن را به مدت پنج ساعت جوشانده و می گذارند ۲۴ ساعت در آب بماند. سپس دوباره وزن می شود. اگر وزن کاشی در نتیجه جذب آب در سطح آن کمتر از نیمی از یک درصد باشد، آن را پرسلان می دانند. برای دستیابی به این تراکم، از مخلوط مخصوص خاک رس کائولن استفاده می شود که نسبت به اکثر رس های سرامیکی ریزتر و خالص تر است. این مواد معمولاً حاوی مقادیر قابل توجهی از کوارتز و فلدسپات است که در آنها مخلوط شده است.

از آنجایی که مهمترین ویژگی کف پوش ها مقاومت آنها است کاشی های سرامیکی پرسلان با توجه به دمای پخت بسیار بالا، به نسبت کاشی های سرامیکی غیر پرسلان از مقاومت مکانیکی بالاتری برخوردار هستند و بهترین انتخاب جهت محل های پر رفت آمد با بارهای ترافیکی می باشد.

به دلیل جذب آب بسیار پایین کاشی های سرامیکی پرسلان، استفاده از این محصول جهت فضاهای خارج از ساختمان واقع در مناطق سردسیر توصیه می گردد.

شرکت کاشی مرجان در راستای بهبود کیفیت محصولات و افزایش رضایت مشتریان، تمامی محصولات خود را به صورت پرسلان تولید می نماید که علاوه بر دارا بودن ویژگی های محصولات پرسلانی، کاشی های سرامیکی پرسلان شرکت کاشی مرجان دارای مقاوت بالا در برابر سایش، مقاومت شیمیایی بالا و طول عمر قابل توجه می باشد.

 

نصب کاشی های سرامیکی پرسلان

کاشی های سرامیکی پرسلان را می توان به سه روش زیر نصب کرد:

  1. روش سنتی که با استفاده از ملات سیمان و دوغاب کاشی های سرامیکی پرسلان نصب می شوند. (به دلیل جذب آب پایین کاشی های پرسلان، در روش دوغابی گیرش کاشی به ملات کم می باشد و به مرور ممکن است باعث لغ شدن کاشی شود)
  2. روش دوم که با استفاده از چسب‌ کاشی ، کاشی های سرامیکی پرسلان نصب می شوند.
  3. روش نصب خشک